pictogram

Kaapeleiden asennustuotteet kodinkoneteollisuuteen

Laatua myös massatuotantona

LUOTU SUURILLE JA PIENILLE


LUOTU SUURILLE JA PIENILLE LUOTU SUURILLE JA PIENILLE


Vaatteet hohtavanvalkoisina pitävistä pesukoneista kuplivat valkoiset kylmänä pitäviin jääkaappeihin HellermannTytonin kaapelinhallinta kodinkoneille tarjoaa kaiken tarvitsemasi silloin, kun sitä tarvitset, siellä, missä sitä tarvitset. Kun kyseessä on satojentuhansien vakio-osien tilaukset tai jopa ainutlaatuiset asiakaskohtaiset ratkaisut yksittäiseen tarpeeseen, me hallitsemme kodinkonealan suuret ja pienet. Olemme aina valmiita auttamaan sinua löytämään oikean vaatimuksiisi sopivan ratkaisun.

MADE TO COORDINATE


MADE TO COORDINATE MADE TO COORDINATE


Täydellinen toteutus edellyttää yhteispeliä. Maailmanlaajuisen 39 eri maassa toimivan asiantuntijatiimimme avulla voimme jatkuvasti tarjota projekteja ja ratkaisuja – olivat ne sitten suuria tai pieniä. Oli kyse sitten mittavista kansainvälisistä projekteista tai yhä tiukempien kansainvälisten standardien noudattamisen varmistamisesta, meillä on pallo aina hallussa. Vaikka tilaa olisi vähän, kuten alati pienenevissä kodinkoneiden kokovaihtoehdoissa. Kattava tuoteohjelmamme esimerkiksi pienestä EdgeClip Ministä lämpö- ja UV-stabiloituihin Omega-kiinnikkeisiin takaa suuren luokan suorituskyvyn. Tämä kaikki auttaa meitä vastaamaan nykypäivän kansainvälisten markkinoiden vaihteleviin vaatimuksiin. Ja integroimalla robottiohjattuja automatisoituja sidontajärjestelmiä, kuten Autotool 2000 CPK, pystythallitsemaan lyhyellä varoitusajalla tapahtuvia tarvemäärien muutoksia nopeasti ja tehokkaasti tarvitsematta lisää työvoimaa tuotannossa. Se on täydellinen yhdistelmä ihmistä ja konetta.

LUOTU PARANTAMAAN


LUOTU PARANTAMAAN LUOTU PARANTAMAAN


Kaikki pyrkimyksemme pyörivät yhden ainoan, yhtenäisen tavoitteen ympärillä: sinun menestyksesi edistäminen. Siksi olemme tosissamme, kun kerromme, että työskentelemme jatkuvasti parantaaksemme tuotteitamme, palveluitamme ja ratkaisujamme, jotta voimme tehostaa tulostasi hienosäädetyllä suorituskyvyllä. Tehostetut palvelut merkitsevät optimaalista ajansäästöä, maailmanlaajuinen verkostomme merkitsee maksimaalista tukea ja poikkeuksellisen vähäistä vikojen määrää ja tiukat valmistusstandardit merkitsevät ehdotonta luotettavuutta. Mutta loppujen lopuksi kaikki tämä tarkoittaa, että meidän on silti tehtävä kovasti töitä tullaksemme paremmiksi joka päivä.

Hienosäädetty, viritetty ja valmiina käyttöön – katsaus hyviksi havaittuihin tuotteisiimme ja ratkaisuihimme:

MADE TO FASTEN: Johdinsiteet ja kiinnikkeet

Johdinsiteet reunakiinnitysankkurilla

Johdinsiteet reunakiinnitysankkurilla

  • Helppo kiinnittää painamalla paneelin reunaan käsin.
  • Paneelin paksuus 1-3 mm tai 3-6 mm, tuotteesta riippuen
  • Toimitetaan johdinside esiasennettuna kiinnitysankkuriin
2-Piece Fixing Ties with Pipe Clip

Johdinsiteet kaapelikiinnitysankkurilla

  • 2-osainen rakenne
  • Kiinnitysankkuri kiinnitetään kaapeliin tai putkeen
  • Johdinsiteen sidenauha sisäpuolisella hammastuksella
  • Pyörivä nivel 360° kääntösäteellä

MADE TO PROTECT: Kaapelien suojaus

Punotut suojasukat

Punotut suojasukat

  • Valmistettu polyesteristä
  • Erittäin taipuisa
  • Erinomainen hankauskestävyys
Punotut itsesulkeutuvat suojasukat

Punotut itsesulkeutuvat suojasukat

  • Polyesteristä valmistettu itsesulkeutuva suojasukka
  • Soveltuu erinomaisesti jälkiasennuksiin
  • Helppo ja nopea asentaa ja avata nipun ympäriltä huollon tai tarkastuksen ajaksi

 

 

MADE TO IDENTIFY: Tunnistusjärjestelmätuotteet

Merkintäkutistemuoviletkut lämpösiirtokirjoittimelle

Merkintäkutistemuoviletkut lämpösiirtokirjoittimelle

  • Halogeenivapaa
  • Matala savunmuodostus
  • Korkea happi-indeksi
  • Toimitetaan käyttäjäystävällisessä säilytyslaatikossa
Laminointikalvolliset etiketit lämpösiirtokirjoittimelle

Laminointikalvolliset etiketit lämpösiirtokirjoittimelle

  • Laminointikalvolliset merkintäetiketit valkoisella kirjoitusalueella
  • Soveltuvat kaapelien ja johtimien merkintään
  • Laminointikalvo suojaa etikettiä kosteudelta ja hankaukselta

MADE TO APPLY: Asennustyökalut liikkuvalle

Asennustyökalut muovisille johdinsiteille EVO7

Asennustyökalut muovisille johdinsiteille EVO7

  •  Ergonominen kädensija tarjoaa turvallisen, miellyttävän ja pitävän otteen
  • Erittäin vähäinen huoltotarve
  • Helppo ja nopea sidontakireyden säätö  

Lisätietoja tästä.

Automaattinen sidontajärjestelmä maks. 20 mm nipun halkaisijalle Autotool 2000 CPK

Automaattinen sidontajärjestelmä maks. 20 mm nipun halkaisijalle Autotool 2000 CPK

  • Automaattinen sähkökäyttöinen sidontajärjestelmä
  • Sidonta-aika jopa 0,8 - 1,2 s

Lisätietoja tästä.

Maailmanlaajuista asiantuntijuutta: Löydä paikallinen yhteyshenkilösi täältä:

EMEA |Sönke Tesch
Soenke.Tesch@HellermannTyton.de
+49 41013745356

Austria |Andreas Hochfelsner
Andreas.Hochfelsner@HellermannTyton.at
+43 12 59 99 55 0

Belgium and Netherlands |Cédric Bauwens
Cedric.Bauwens@HellermannTyton.be

+31 33 460 06 90

CEE |Heinz Jenner
Heinz.Jenner@HellermannTyton.at
+43 12 59 99 55 0

China |Alan Wang
Alan.Wang@HellermannTyton.com.cn
+86 510 85 27 92 0

Denmark |Jakob Degn
Jakob.Degn@HellermannTyton.dk
+45 20 84 91 92

Finland | Myynti
Myynti@HellermannTyton.fi
+35 89 87 00 450

Great Britain |Barry Fenton
Barry.Fenton@HellermannTyton.co.uk
+44 79 80 87 33 72

Italy |Emiliano Croci
Emiliano.Croci@HellermannTyton.it
+39 04 97 67 870

Japan |Hirokazu Kakiuchi
Hirokazu.Kakiuchi@HellermannTyton.co.jp
+81 66 39 58 610

North America |Harry Lawrence
hlawrence@htamericas.com
+1 612 297 5022

Norway |Lasse Nybakk
Lasse.Nybakk@HellermannTyton.no
+47 90 05 89 39

Poland |Pawel Petykiewicz
Pawel.Petykiewicz@HellermannTyton.pl
+48 22 673 89 54

Russia |Dmitri Tovstopiat
Dmitri.Tovstopiat@HellermannTyton.ru
+7 812 386 00 09

South America |Marcio Freitas Favilla
MFavilla@hellermanntyton.com.br
+55 11 481 59 048

Spain |Juan Lopez
Juan.Lopez@HellermannTyton.es
+34 91 66 12 835

Sweden |Björn Rilegård  
Bjorn.Rilegard@HellermannTyton.se
+46 8 58089075

Turkey |Yavuz Ozdemir
Yavuz.Ozdemir@HellermannTyton.com.tr
+90 0216 687 03 40

Middle East |Shatadru Bhattacharya
SB@HellermannTyton.ae
+97 1556 145 453

South Africa |Lee Vermeulen
Lee.Vermeulen@Hellermann.co.za

+27 11 879 66 00

Stay in touch with us!


Update: 09/11/2019 © HellermannTyton 2019