26/11/2022

HellermannTyton Suomessa

HellermannTyton on johtavia sidonta-, kiinnitys-, merkintä- ja suojaustarvikkeiden sekä järjestelmien toimittaja. Lisäksi suunnittelemme kehittyneitä tiedonsiirto- ja tietoverkkojärjestelmiä ja -tekniikkaa. HellermannTyton Suomessa maahantuo ja markkinoi HellermannTyton-konsernin tuotteita, tarvikkeita ja järjestelmiä.

 

Maailmanlaajuinen verkostomme palveluksessasi

Henkilökuntamme auttaa löytämään Sinulle parhaiten sopivan ratkaisun kaapeliympäristöön. HellermannTyton toimii maailmanlaajuisesti 39 eri maassa. Käytä maailmanlaajuista ja paikallista tietotaitoamme eduksesi.  

Käyntiosoite:

Äyritie 12B 

01510 Vantaa

Myynti, kyselyt, hintatiedustelut ym.      

 

Asiakaspalvelu

 

 

Puh: (09) 8700 450 
myynti@hellermanntyton.fi
 

Heli Vanninen 
heli.vanninen@hellermanntyton.fi 
 

 

Kenttämyynti tukkuliikkeet
Etelä- ja Itä-Suomi

 


Kenttämyynti tukkuliikkeet
Pohjois-, Länsi- ja Keski-Suomi

Marko Usvasalmi
Matkapuh: 040-130 66 88
marko.usvasalmi@hellermanntyton.fi

 

Jari Malén 
Matkapuh: 040-563 94 46 
jari.malen@hellermanntyton.fi 
 

 

OEM- ja valmistava teollisuus

 

 

Tuotepäällikkö

 

 

Markkinointikoordinaattori

Martin Silfverberg
Matkapuh: 050-464 4841
martin.silfverberg@hellermanntyton.fi


Riku Kotala 
Matkapuh: 040-752 36 53 
riku.kotala@hellermanntyton.fi 

 

Olga Vainionpää
Matkapuh: 040-1286519
olga.vainionpaa@hellermanntyton.fi
 

Hallinto, Maajohtaja

Harri Vesala 
Matkapuh: 0400-454 403 
harri.vesala@hellermanntyton.fi   

 

 

 

 

Harri Vesala, Heli Vanninen, Marko Usvasalmi, Jari Malén, Martin Silfverberg, Riku Kotala

Harri Vesala, Heli Vanninen, Marko Usvasalmi, Jari Malén, Martin Silfverberg ja Riku Kotala


Update: 19/11/2022 © HellermannTyton 2022
© HellermannTyton 2022 (v4.195.5) | Update: 19/11/2022 | Tietosuoja-asetukset