Nimikenumero 553-60055 | TLFX381DS-3x16YE-PO-X-YE
Copied
  • Kutistussuhde 2:1
  • Vakiona 16 mm, 25 mm ja 50 mm pitkät esileikatut merkintäkutistemuoviletkut
GLOBAL PART DESCRIPTION TLFX381DS-3x16YE-PO-X-YE
Lämpövanhenemistesti 168h/150°C
Materiaali Polyolefiini, ristisilloitettu (PO-X)
Paino ilman pakkausta 0.002kg
Pakkaus 1500kpl
Pakkaustyyppi Kartonki
Tuotetunnus TLFX381DS-3x16YE
Väri Keltainen (YE)
Korkeus (H) 16.0mm
Kutistamaton ⌀ (D) 38.1mm
Kutistamaton ⌀ (D) (tuuma) 1.5"
Kutistettuna ⌀ (d) max. (tuuma) 0.75"
Leveys (W) 16mm
Maks. ⌀ kutistettuna (d) 19.1mm
Pituusmuutos kutistettuna Maks. -5 %
Pituusmuutos kutistettuna UL 224
Seinämäpaksuus (WT) 0.975mm
Seinämäpaksuus (WT) (tuuma) 0.038"
Elastisuuden testimenetelmä ASTM D2671
Elastisuus (min.) 200%
Halogeenivapaa Kyllä
Happi-indeksi 34.9%
Happi-indeksi ISO 4589
Käyttölämpötila-alue - °C -55 °C - +105 °C
LimitedFireHazard Kyllä
Läpilyöntilujuuden testimenetelmä ASTM D2671
Läpilyöntilujuus 20kV/mm
Materiaalin paloluokka UL224
Min. kutistuslämpötila - °C +100 °C
Varastointiaika 24 kuukautta
Veden imeytyminen 0.15%
Vetolujuuden testimenetelmä ASTM D2671
Vetolujuus 11MPa