Nimikenumero 553-60039 | TLFX24DS-3x16YE-PO-X-YE
Copied
  • Kutistussuhde 2:1
  • Vakiona 16 mm, 25 mm ja 50 mm pitkät esileikatut merkintäkutistemuoviletkut
  • Muut esileikatut pituudet kysyttäessä
  • Värit valkoinen ja keltainen
  • Halogeenivapaa
  • Matala savunmuodostus
  • Korkea happi-indeksi
  • Täyttää raideliikenneteollisuuden korkeat paloturvallisuusvaatimukset
  • Toimitetaan käyttäjäystävällisessä säilytyspakkauksessa
  • Helppoon ja nopeaan merkintöjen luomiseen suosittelemme Tagprint Pro-merkintäohjelmaa
00 Tuoteperhe 2 TLFX DS - kutistussuhde 2:1, halogeenivapaa
Alhaisen lämpötilan testin testimenetelmä ASTM D2671
Edut UV-säteilyn kestävä, paloa hidastava, kemikaalien kesto
GLOBAL PART DESCRIPTION TLFX24DS-3x16YE-PO-X-YE
Kiinnitystapa Pidike
Kutistussuhde 2:1
Liimallinen Ei
Lämpöshokkitesti 4h/175°
Lämpövanhenemisen testimenetelmä ASTM D638
Lämpövanhenemistesti 168h/150°C
Materiaali Polyolefiini, ristisilloitettu (PO-X)
Pakkaus 15000kpl
Pakkaustyyppi Kartonki
Rakenne Rulla
Tulostusmenetelmä Lämpösiirto
Tulostusmenetelmä (vaihtoehto) Lasersäde
Tuoteryhmä Merkintäkutistemuoviletkut lämpösiirtokirjoittimelle, esileikattu rakenne
Tuotetunnus TLFX24DS-3x16YE
Väri Keltainen (YE)
Korkeus (H) 16.0mm
Kutistamaton ⌀ (D) 2.4mm
Kutistamaton ⌀ (D) (tuuma) 0.094"
Kutistettuna ⌀ (d) max. (tuuma) 0.047"
Leveys (W) 16mm
Maks. ⌀ kutistettuna (d) 1.2mm
Pituusmuutos kutistettuna Maks. -5 %
Pituusmuutos kutistettuna UL 224
Seinämäpaksuus (WT) 0.515mm
Seinämäpaksuus (WT) (tuuma) 0.020"
Elastisuuden testimenetelmä ASTM D2671
Elastisuus (min.) 200%
Halogeenivapaa Kyllä
Happi-indeksi 35.4%
Happi-indeksi ISO 4589
Käyttölämpötila-alue - °C -55 °C - +105 °C
LimitedFireHazard Kyllä
Läpilyöntilujuuden testimenetelmä ASTM D2671
Läpilyöntilujuus 20kV/mm
Materiaalin paloluokka UL224
Min. kutistuslämpötila - °C +100 °C
Myrkyllisyysindeksi CITg 0.03
Myrkyllisyysindeksin testimenetelmä EN 17084
Ominaisvastus 10¹⁴ Ω cm
ROHS Yhdenmukaisuus Kyllä
Savun tiheyden testimenetelmä ISO 5659-2
Savun tiheys Ds (max) 44
Spesifikaatiot
Spesifikaatiot ASTM 1354, ASTM E 162, ASTM E 662, EN 45545-2, NFPA 130 compliant
Suositeltava värinauha TTDTHOUT
Tilavuuden kestävyyden testimenetelmä ASTM D257
Vaaralliset aineet Ei
Varastointiaika 24 kuukautta
Veden imeytyminen 0.15%
Vetolujuuden testimenetelmä ASTM D2671
Vetolujuus 11MPa