Nimikenumero 553-60038 | TLFX24DS-3x16WH-PO-X-WH
Copied
  • Kutistussuhde 2:1
  • Vakiona 16 mm, 25 mm ja 50 mm pitkät esileikatut merkintäkutistemuoviletkut
  • Muut esileikatut pituudet kysyttäessä
  • Värit valkoinen ja keltainen
  • Halogeenivapaa
  • Matala savunmuodostus
  • Korkea happi-indeksi
  • Täyttää raideliikenneteollisuuden korkeat paloturvallisuusvaatimukset
  • Toimitetaan käyttäjäystävällisessä säilytyspakkauksessa
  • Helppoon ja nopeaan merkintöjen luomiseen suosittelemme Tagprint Pro-merkintäohjelmaa
00 Tuoteperhe 2 TLFX DS - kutistussuhde 2:1, halogeenivapaa
Alhaisen lämpötilan testin testimenetelmä ASTM D2671
Edut UV-säteilyn kestävä, paloa hidastava, kemikaalien kesto
GLOBAL PART DESCRIPTION TLFX24DS-3x16WH-PO-X-WH
Kiinnitystapa Pidike
Kutistussuhde 2:1
Liimallinen Ei
Lämpöshokkitesti 4h/175°
Lämpövanhenemisen testimenetelmä ASTM D638
Lämpövanhenemistesti 168h/150°C
Materiaali Polyolefiini, ristisilloitettu (PO-X)
Pakkaus 15000kpl
Pakkaustyyppi Pakkaus
Rakenne Rulla
Tulostusmenetelmä Lämpösiirto
Tulostusmenetelmä (vaihtoehto) Lasersäde
Tuoteryhmä Merkintäkutistemuoviletkut lämpösiirtokirjoittimelle, esileikattu rakenne
Tuotetunnus TLFX24DS-3x16WH
UV-stabiloitu (Kyllä/Ei) Ei
Väri Valkoinen (WH)
AWG 22-24
Johdin ⌀ maks. (tuuma) 0.09"
Johdinkoko (mm²) 0.08"
Johdinkoko (tuuma²) .04 - .08in²
Korkeus (H) 5.0mm
Korkeus kirjoitusalueella (mm) 5.0mm
Kutistamaton ⌀ (D) 2.4mm
Kutistamaton ⌀ (D) (tuuma) 0.094"
Kutistettuna ⌀ (d) max. (tuuma) 0.047"
Leveys (W) 16.0mm
Leveys (WL) 88.9mm
Maks. ⌀ kutistettuna (d) 1.2mm
Merkintäalueen leveys (mm) 16.00mm
Paksuus (T) .29mm
Pituusmuutos kutistettuna Maks. -5 %
Pituusmuutos kutistettuna UL 224
Seinämäpaksuus (WT) 0.515mm
Seinämäpaksuus (WT) (tuuma) 0.020"
Tiivisteen lev. (WL) (tuuma) 3.50"
Ulko ⌀ maks. (OD max.) 2.28mm
Vert. siirtymä (VR) 12.7mm
Vert. siirtymä (VR) (tuuma) .50"
CE-sertifioitu Ei
CSA Hyväksytty Ei
Elastisuuden testimenetelmä ASTM D2671
Elastisuus (min.) 200%
Halogeenivapaa Kyllä
Hankauksenkesto Korkea
Happi-indeksi 34.9%
Happi-indeksi ISO 4589
Käyttölämpötila-alue - °C -55 °C - +105 °C
LimitedFireHazard Kyllä
Läpilyöntilujuuden testimenetelmä ASTM D2671
Läpilyöntilujuus 20kV/mm
Materiaalin paloluokka UL224
Min. kutistuslämpötila - °C +100 °C
Myrkyllisyysindeksi CITg 0.03
Myrkyllisyysindeksin testimenetelmä EN 17084
Ominaisvastus 10¹⁴ Ω cm
ROHS Yhdenmukaisuus Kyllä
Savun tiheyden testimenetelmä ISO 5659-2
Savun tiheys Ds (max) 44
Spesifikaatiot
Spesifikaatiot ASTM 1354, ASTM E 162, ASTM E 662, EN 45545-2, NFPA 130 compliant
Suositeltava värinauha TTDTHOUT
Tilavuuden kestävyyden testimenetelmä ASTM D257
US MILSPEC MIL-STD-202J, SAE AS5942 3.4.1
Vaaralliset aineet Ei
Varastointiaika 24 kuukautta
Veden imeytyminen 0.15%
Vetolujuuden testimenetelmä ASTM D2671
Vetolujuus 11MPa