HellermannTyton Suomessa

HellermannTyton on johtavia sidonta-, kiinnitys-, merkintä- ja suojaustarvikkeiden sekä järjestelmien toimittaja. Lisäksi suunnittelemme kehittyneitä tiedonsiirto- ja tietoverkkojärjestelmiä ja -tekniikkaa. HellermannTyton Suomessa maahantuo ja markkinoi HellermannTyton-konsernin tuotteita, tarvikkeita ja järjestelmiä.

HellermannTyton Suomi

Konttorimme sijaitsee Tammistossa, Vantaalla

HellermannTyton

Maailmanlaajuinen verkostomme palveluksessasi

Henkilökuntamme auttaa löytämään Sinulle parhaiten sopivan ratkaisun kaapeliympäristöön. HellermannTyton toimii maailmanlaajuisesti 37 eri maassa. Käytä maailmanlaajuista ja paikallista tietotaitoamme eduksesi.  

 

Myynti 
Asiakaspalvelu, kyselyt, hintatiedustelut ym.      

 

 

Puh: (09) 8700 450 
myynti@hellermanntyton.fi
 

Heli Vanninen 
heli.vanninen@hellermanntyton.fi 
 

Kenttämyynti tukkuliikkeet
Etelä-Suomi

Mikael Ranta 
Matkapuh: 040-861 46 68 
mikael.ranta@hellermanntyton.fi 
 

Kenttämyynti tukkuliikkeet
Pohjois-, Länsi-, Itä- ja Keski-Suomi

Jari Malén 
Matkapuh: 040-563 94 46 
jari.malen@hellermanntyton.fi 
 

OEM-teollisuusmyynti

 

 

Tuotepäällikkö

Martin Silfverberg
Matkapuh: 050-464 4841
martin.silfverberg@hellermanntyton.fi
 

Riku Kotala 
Matkapuh: 040-752 36 53 
riku.kotala@hellermanntyton.fi 
 

Hallinto, Maajohtaja

Harri Vesala 
Matkapuh: 0400-454 403 
harri.vesala@hellermanntyton.fi   

 

 

 

 

 

Stay in touch with us!


Update: 18/03/2017 © HellermannTyton 2016